Класний час "Поговоримо про толерантність"
Цілі: Познайомити учнів із поняттям “толерантність”, його походженням, значенням та актуальністю його формування як моральної якості, з основними рисами толерантної та інтолерантної особистості.
Дати можливість учасникам заняття оцінити рівень своєї толерантності.
Продовжувати розвивати здібності дітей адекватно та повно пізнавати себе та інших людей.
Форми та методи роботи: заняття із елементами тренінгу, елементи проблемного уроку (робота творчих груп, групова дискусія), сюжетно-рольова гра.
Вступне слово вчителя.
На сьогоднішньому занятті ми з вами говоритимемо про толерантність.Слайд 2
Бесіда « Оточуючі мене люди» Слайд 3
Настала весна. У цей час року всі з нетерпінням чекають на приліт птахів, появи перших квітів, перших листочків на деревах. При спостереженні ми розуміємо, що…
Не буває однакових листочків навіть на одному дереві - всі вони різні, всі відрізняються один від одного, кожен красивий по-своєму.
Подивіться один на одного. Чи є серед вас бодай двоє, схожих один на одного?
Підніміть руку ті, хто сам собі вибирав хоч одну частину свого тіла: вухо чи вію, око чи рот…
Висновок : усі діти (всі люди) різні. У чомусь вони схожі, але відмінності є обов'язковими. У кожному є щось своє цікаве, симпатичне.
У житті людина спілкується з представниками різних національностей, культур, релігій, соціальних верств, тому важливо навчитися поважати культурні цінності як свого народу, так і представників іншої культури, релігії, навчитися знаходити точки дотику.. Слайд 4.
Що означає слово "толерантність"? Як це слово визначається різними мовами земної кулі?Слайди 5 – 12.
Висновок: Отже, наш сучасник – особистість, яка приймає і розуміє себе й інших.
Вправа 1. Гра “Я візьму із собою у похід…” Слайд 13.
– А зараз я хотіла б провести з вами гру. Запрошую вас усіх у похід. Але на нас чекають випробування, труднощі, холод, голод… Потрібні надійні люди, елементарно виховані. Підніміть руку, хто вважає себе вихованою людиною.
Ну що ж, якщо готові, то почали… Я передаватиму цю чарівну паличку, що сидить поруч, а він далі по колу. Але кожен, хто взяв паличку, повинен назвати те, що він візьме із собою на Північний полюс.
А я додаватиму при цьому "Візьму вас з собою" або "Не візьму з собою".
Не забудьте, що паличка “чарівна”, вона одразу розкриє, виховані ви чи ні.
Отже, я беру із собою в похід термос із гарячим чаєм. А що візьмеш із собою ти? (Передача "чарівної палички"). Будь ласка, візьми паличку.
(Гра триває доти, доки всі учасники не зрозуміють, чому їх не беруть на Північний полюс. Вчитель може ще раз повторити умову: “Беру тільки надійних, ввічливих людей!” Нарешті хтось із хлопців скаже “дякую” за те , Що йому передають "чарівну паличку" і "візьми, будь ласка" при передачі цієї палички наступному по колу.
Зазвичай ця гра викликає емоційний “шок” в учасників, т.к. рівень повсякденного свідомості неспроможна допустити такого великого значення ввічливості.)
Вправа 2. Гра "Хто є хто?" Слайди 14 – 15
(Гра виявлення власної схильності до використання соціальних стереотипів.)
Школярам пропонується набір фотографій та супровідна інструкція педагога: “На фото зображені люди, які реально існують (і існували), причому хтось з них – це злочинці, а інша частина – люди порядні. Потім педагог просить визначити дітей: хто є хто? Після 3–4 хвилин роботи хлопці висловлюють свої версії та аргументують їх. Як правило, діти досить жваво сперечаються з приводу кожної фотографії, апелюючи до особливостей портрета людини: "... зарозуміле обличчя", "... брехливі очі, заховані за окулярами", "... мрійливий погляд письменника", "... класичне обличчя шахрая". Коли з'ясується, що зі стовідсотковою точністю визначити, хто є хто, нікому не вдалося, можна поставити школярам кілька питань: "що ви думаєте про це заняття?", "Чи легко було його виконувати?", "Чому нікому не вдалося точно визначити, хто є хто?”, “наскільки об'єктивні ваші оцінки інших людей?”, “Чи часто ви оцінюєте людей лише за зовнішніми ознаками, не дізнавшись про їх особистісні особливості?”
Висновок: неможливо визначити, яка людина, за зовнішніми ознаками, не поспілкувавшись, не впізнавши її ближче.
Вправа 3. Гра « Людина з планети Земля» Слайд 16
У вас на столі лежать листочки (смужки паперу), на яких надруковані якості характеру людини.
Не важливо, де живе ця людина, скільки їй років, якої він національності. Він просто людина.
Подумайте та виберіть, які якості характеру бажано мати людині, яка живе на планеті Земля.
(З запропонованого списку якостей діти обирають лише позитивні)
добрий сильний відданий заздрісний
веселий усміхнений чуйний дбайливий
сміливий чесний уважний
агресивний злий нечесний
байдужий брехливий дратівливий
По черзі діти називають вибрані якості.
Створюється загальний портрет людини з планети Земля: смужки кріпляться за допомогою степлера на коло із жовтого картону – виходить сонечко.
Ось і склали разом портрет людини з планети Земля. На що схожий наш виріб?
Чи можна порівняти людину, яка має всі ці якості з сонечком? (Він також, як і сонце, зігріває теплом душі всіх навколо, він збирає навколо себе багато друзів, йому всі раді ...).
Які якості ви не схвалюєте? (Назвіть їх.)
Ви зрозуміли, що таке толерантність? Давайте пограємо і перевіримо: «Чи толерантні ви?»Слайди 17-21.
Підбиття підсумків.
Яка якість нам дається дуже легко, а цінується дуже дорого?
(Ввічливість)
- Які ще толерантні риси особистості ви можете назвати?
- Які якості видають інтолерантну людину?
Слайди 22-23. Хлопці, ми сподіваємося, що ви будете терпиміше ставитись один до одного.Будьте толерантними!
МАТЕРІАЛИ ДО ІГРИ «ЛЮДИНА З ПЛАНЕТИ ЗЕМЛЯ»
добрий
сильний
відданий
веселий
усміхнений
чуйний
сміливий
чесний
уважний
агресивний
злий
нечесний
байдужий
брехливий
дратівливий
заздрісний
дбайливий
Назва: Презентація та класна година про толерантність «Планета толерантності».
Александрова З.В.
Рік: 2009
Сторінок: 23
Формат: ppt та doc(zip)
Розмір: 4,5 Мб
Якість відмінна
Зміст: презентація про толерантність, розробка класної години про толерантність, додаток №1 – тест «Толерантність», додаток №2 – вірш «Толерантність», додаток №4 – пам'ятна закладка для книг.
Tolerance(французька) – ставлення, у якому допускається, що інші можуть думати чи діяти інакше, ніж сам.
Представлені матеріали включають розробку класної години про толерантність презентацію «Планета толерантності», та програми.
Що таке толерантність?
tolerance(французька) – ставлення, у якому допускається, що інші можуть думати чи діяти інакше, ніж ти сам;
tolerance(англійська) – готовність бути терпимою, поблажливість;
толерантність(російський) – здатність терпіти щось чи когось, бути витриманим, витривалим, стійким, вміти миритися з існуванням чогось, когось, зважати на думку інших, бути поблажливим.
«…Толерантність означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження та способів проявів людської індивідуальності. Толерантність — це обов'язок сприяти утвердженню прав людини, демократії та правопорядку…»
(Декларація засад толерантності, затверджена резолюцією 5.61 Генеральної конференції ЮНЕСКО від 16 листопада 1995 року)
Бути толерантним означає поважати інших, незважаючи на відмінності. Це означає бути уважним до інших та звертати увагу на те, що нас зближує.
Толерантність- Це найважливіша складова виховання, що передбачає залучення до національних духовних цінностей, до загальнолюдських знань, до єднання культур, що формує світогляд вихованців. Презентація про толерантність, Насичена якісними ілюстраціями та інформаційним матеріалом, є лаконічним мультимедійним супроводом сценарію. Зміст ресурсу націлений на виховання почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій та культури різних народів, на розвиток у вихованців самосвідомості, яка допомагає хлопцям побачити себе та інших такими, якими вони є насправді; на розвиток толерантності до відмінностей між людьми.
З пояснювальної записки до класної години про толерантність:
Цілеспрямована робота з вихованню толерантностіу підростаючого покоління велася завжди, за всіх часів, історія людства пам'ятає різнокольорові смуги взаємин між людьми.
І наш час не є винятком. Поняття «патріотизм», «громадянство», "толерантність"набувають сьогодні особливого сенсу і величезного значення. Тому що повага вихованців до однокласника іншої національності, повноцінна на прикладах рівноправності, надання необхідної допомоги, уважне ставлення до його потреб у вирішенні проблем, що виникають, — ось одна з головних цінностей людського існування в гармонії зі світом природи та суспільства.
Багато різних матеріалів, спрямованих на виховання толерантностірозроблено класними керівниками, вихователями, психологами.
Толерантність- Це найважливіша складова полікультурного виховання, що передбачає залучення до національних духовних цінностей, до загальнолюдських знань, до єднання культур, що формує світогляд вихованців.
Представлені матеріали складаються з мультимедіа презентації («Планета толерантності»), докладного сценарію та додатків до класної години. Захід розроблений для вихованців 6-9 класів.
Основні цілі класної години: виховання почуття поваги одна до одної, до звичаїв, традицій та культури різних народів; виховання інтернаціоналізму, комунікативної культури спілкування та взаєморозуміння; розвиток у, який допомагає хлопцям побачити себе та інших такими, якими вони є насправді; розвивати у вихованців толерантність до відмінностей для людей.
Дана розробка може становити інтерес для вихователів та класних керівників у вихованні толерантності у підростаючого покоління.
Назад вперед
Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила ця робота, будь ласка, завантажте повну версію.
Мета уроку:формування якості толерантності.
Завдання:
- ознайомити з поняттям «толерантність», його тлумаченням
- розвивати комунікативні вміння дітей
- розвивати усне мовлення учнів, збагачувати їхній словниковий запас
- формувати культуру вихованої людини, позитивні якості особистості
- розвивати вміння користуватися словниками
Обладнання:
- індивідуальний лист «Тест» (Додаток 1)
- індивідуальний робочий лист (Додаток 2)
- історія-притча (Додаток 3)
- зображення квітів (тюльпана, жоржини, нарциса, столетника, троянди)
- музична фонограма
- магнітофон
- «Короткий словник сучасних понять та термінів» М. вид. "Республіка", 1995
Хід заняття
I. Організаційний момент «Хвилинка радості»
Вчитель.Створимо гарний настрій. Знайдіть мовчки очима сусіда та посміхніться йому так, щоб стало приємно і йому, і тобі. Дякую за позитивний настрій.
ІІ. Повідомлення теми
Вчитель.Сьогодні незвичайний урок. (слайд 1)Ми не займатимемося математикою, читанням тощо. Ми вивчатимемо…? Це ви дізнаєтесь, розгадавши загадку. (слайд 2)
Утроє на чотирьох, удень на двох, увечері – на трьох. (Людина)Перевіряємо відгадку. (слайд 2-1)
Діти.Роблять припущення, за допомогою вчителя приходять до розгадки.
Вчитель.Ми говоритимемо про людину і дуже важливу і потрібну якість її особистості.
ІІІ. Вступна бесіда
Вчитель.Будь-яка людина – це особистість. Вчені вважають, що особистість складається з трьох складових: із твого фізичного тіла, з твого образу (ролі) та твого характеру (душі).
Що таке душа сформулювати точно ніхто не може вже багато сотень років. Говорять, що душа – це велика таємниця. У російського народу існує прислів'я – «Чужа душа – потемки». Нелегко пізнати чужу душу, чужу особистість, але свою душу теж нелегко пізнати.
Час того часу дуже корисно вдивлятися: хто я? який я? як я спілкуюся з іншими людьми?
Щоб зазирнути у свою душу, ми познайомимося на уроці з новим словом.
Він зашифрований цифрами (запис на дошці). Щоб відгадати його, вам потрібно назвати позитивні якості людини. Я допомагатиму вам у тлумаченні цих слів.
- прояв турботи, уваги, догляд за кимось (дбайливість)
- легке встановлення контактів (Спільнотність)
- світовідчуття, пройняте бадьорістю, вірою в успіх (Оптимізм)
- радість від життя, її проявів (життєрадісність)
- стійке позитивне ставлення до життя (позитивізм)
- прагнення зробити іншому добро (Доброта)
- співчуття (милосердя)
- шанобливе ставлення (повага)
- готовність зрозуміти іншого, допомогти йому (чуйність)
Дітиза допомогою вчителя називають позитивні якості та розшифровують слово.
(слайд 3)
Вчитель.Це слово означає вид поведінки, спілкування людини. Толерантність ґрунтується на всіх якостях, які ми назвали, Давайте подивимося в «Словнику сучасних понять» як тлумачиться це слово.
Діти. Знаходять визначення. Толерантність- Толерантність, припущення.
Вчитель.Таким чином, бути толерантним – вміти жити з іншими людьми, жити в суспільстві без конфліктів, виявляти терпимість до чужої думки. Давайте перевіримо, чи толерантні ви?
IV. Тестування (практична робота)
Вчитель.Вам запропоновано 5 питань, на які подано 3 варіанти відповідей. Вам потрібно вибрати лише один, що збігається з вашою думкою. Потім ми підрахуємо кількість балів, отриманих за відповіді, та з'ясуємо рівень вашої толерантності.
Діти.Відповідають питання тесту на індивідуальних листах. (Додаток 1)
Вчитель.Підрахуйте кількість балів та прочитайте висновок. Подумайте над ним.
V. Фізкультхвилинка.
Вчитель.Як у вас настрій? Щоб воно стало ще кращим, давайте порадіємо за своїх однокласників.
Дітитанцюють на місці під музичну фонограму Після названого імені дивляться на дитину і жестами, мімікою висловлюють радість.
Ми так раді за Янусю.
У неї «п'ятірка» із плюсом!
Ми так радіємо з Дашею-
На тарілці багато каші!
Ми так раді за Кирила
Бачив він уві сні горилу.
А Ілля – то та-ра-ра-
Пісні співає з ранку.
Ми так раді за Аліну
Нам представила картину!
За Данилов теж радіють
Буде чистота у зошиті.
Ми так раді за Олену -
Розумна вона з пелюшок!
Ми так раді за Віталю.
Він мріє про Італію.
Ми так раді за Христину –
З'їла всю вона малину!
Паша з Мишком молодці –
Виростили огірки!
Ми так раді за Поліну
Повна грибів кошик!
Раді ми за весь наш клас-
Кожен-особистість у нас!
VI. Практична робота (емоційний тренінг)(Додаток 2)
Вчитель.Приготуйтеся послухати історію – казку, яка називається «Столітник» (слайд 4)Що таке столітник?
Діти.Це – трав'яниста рослина, домашня квітка.
Вчительпоказує квітка для показу дітей. (слайд 4-1)Під час читання демонструються зображення інших кольорів.
- Слухаючи розповідь, уявіть себе на місці столітника. У міру читання вибирайте колір для своїх почуттів та розфарбовуйте цим кольором прямокутники у своїх робочих аркушах, користуючись такими кольорами:
- червоний
- зелений
- рожевий
- коричневий
- жовтий
В одному ботанічному саду жила красуня – троянда. (слайд 4-2)Усі квіти цього саду захоплювалися її красою.
Якось у цей ботанічний сад принесли столітник. Він не сподобався квітам, бо був некрасивим. Вони почали дражнити його за це. Які це були квіти? (слайд 5)
- Яке почуття ви відчуваєте, перебуваючи на місці столітника?
–
Дітирозфарбовують.
Всі квіти обурювалися тим, що така потворна квітка сміє доглядати прекрасну троянду.
– Виберіть кольоровий олівець, який відповідає вашим почуттям і розфарбуйте прямокутник.
Дітирозфарбовують.
Він прикривав її товстим, м'ясистим, але тендітним листям, і раптом його стебло розломилося навпіл.
– Виберіть кольоровий олівець, який відповідає вашим почуттям і розфарбуйте прямокутник.
Дітирозфарбовують.
Але раптом… З того місця, в якому переломився столітник, з'явилася квітка. Спочатку він був сліпучо-білим, потім пофарбувався рожевим, червоним, фіолетовим і, нарешті, став чорного кольору. Минуло лише кілька хвилин. Квітка столетника перестала змінювати кольори. Він почав повільно зачинятися. Закрився та впав. Так закінчилося довге життя відважного столітника.
– Виберіть кольоровий олівець, який відповідає вашим почуттям і розфарбуйте прямокутник.
Дітирозфарбовують.
Квіти ботанічного саду ще довго говорили про дивовижну красу та відвагу квітки, яка цвіте один раз на сто років.
(За мотивами оповідання А. Купріна «Столітник » )
– Розглянемо розфарбовані прямокутники. Простежте, користуючись палітрою кольорів, як змінювався ваш настрій.
Вчительвідкриває на дошці палітру кольорів (слайд 6).
- червоний – почуття збудження
- зелений – почуття спокою
- рожевий – почуття щастя
- коричневий – почуття пригніченості
- жовтий – почуття впевненості
Діти.Кожна дитина співвідносить свій настрій з вибраним ним кольором. Йде обмін думками у парах. Деякі діти висловлюються індивідуально.
Вчитель.Бути терпимим, толерантним означає звертати увагу не на те, що в нас різне, а на те, що нас зближує.
VII. Робота у групах
Вчитель.Давайте повчимося виявляти толерантність у різних ситуаціях.
Кожна група отримує завдання з описом ситуації. Вам потрібно порадитися, постаратися почути кожного і висловити загальне рішення, як поводитись у різних випадках.
1 ситуація.
На перерві під час гри тебе хтось сильно штовхнув. Як ти вчиниш із кривдником?
2 ситуація.
Хлопці у класі показували один одному свої мобільні телефони. У Паші телефону немає. Хлопці почали з нього сміятися. Твої дії?
3 ситуація.
Твій друг заглянув без дозволу в твій щоденник і почав розповідати хлопцям, які в тебе позначки. Як ти вчиниш?
4 ситуація.
У вас у класі дивний хлопчик. Він смішно каже, робить незвичайні вчинки, але робить нікому зла. Хлопці після уроків почали його дражнити. Твої дії?
Дітиобговорюють у групах ситуації, обирають представника (за допомогою вчителя) та висловлюють загальне рішення групи.
VIII. Підсумок.
Вчитель.Настав час закінчувати наш незвичайний урок – урок толерантності.
Ви порадували мене своєю активністю, відвертістю та бажанням стати кращим. Отже, душа ваша сьогодні працювала, набувала нових позитивних якостей. У М. Заболоцького, поета, є такі рядки: (Слайд 7)Прочитайте їх.
«Не дозволяй душі лінуватися.
Щоб у ступі воду не товкти,
Душа повинна працювати
І день, і ніч. І день, і ніч»
Для домашнього домашнього читання я приготувала для вас історію-притчу. (Додаток 3)
А який ви виймете з неї урок, ми обговоримо на наступній класній годині.
Список використаної литературы:
- «Короткий словник сучасних понять та термінів» М., «Республіка», 1995
- «Першокласник: адаптація у новому соціальному середовищі» Т.А.Соловйова, Є.І. Рогальова М., "ВАКО", 2008 р.
- «Батьківські збори» 2 клас («Кроки до мудрості»), 1994
- "Словник російської мови" С.І.Ожегов, Єкатеринбург "Урал - Поради", Максимочкіна В.М., Волгоград, "Учитель", 2008 р.
Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com
Підписи до слайдів:
Зображення посмішки Н А С Т Р О Є Н І Є
Т О Л Е Р А Н Т Н О С Т Ь
Планета толерантності ТОЛЕРАНТНІСТЬ – ПОВАГА, ПРИЙНЯТТЯ ЛЮДЕЙ, ЯКИМИ Б ВІДМІННИМИ ВІД НАС ВОНИ НЕ БУЛИ. Люди різні, це треба розуміти та приймати. Людина має право бути ІНШОЮ!!
ТОЛЕРАНТНІСТЬ – це повага, прийняття та розуміння різноманіття світу.
» Історія толерантності На рубежі 18-19 століть у Франції жив якийсь Талейран Перігор, князь. Він відрізнявся тим, що за різних урядів залишався міністром закордонних справ. Його особливий талант був у тому, що він умів враховувати настрої оточуючих, поважати їх, вирішувати проблему, шукаючи різні оптимальні (тобто зручні для всіх) виходи із ситуації, що склалася.
Що таке пазли?
Ситуація 1 До класу приходить новенький учень. У перші два дні він встигає здобути три «2». Хтось каже, що він «невміха», не будемо з ним дружити!» Твої дії.
Ситуація 2 Твій друг-однокласник попросив у тебе зошит на вихідні і забруднив його. Вчитель у понеділок вирішив перевірити зошит. Припустіть можливий розвиток подій. Як поведеш себе ти? Твій друг? Вчитель?
Ситуація 3 Твої батьки забороняють тобі дружити з хлопчиком (дівчинкою), тому що їхня родина не дуже забезпечена. Що скажеш ти на захист свого друга чи погодишся з думкою батьків?
Ситуація 4 Твій однокласник взяв у тебе грати гру (почитати книгу) і не віддає вже місяць. Чи варто нагадати йому про обов'язок чи краще промовчати?
Гра «Який ти?»
Який ти будинок? Молодший братик зламав твою іграшку… 1) Ти його прощаєш, він зробив це ненавмисно… 2) Ти вдариш його…
Який ти будинок? Ти посварився зі своєю сестрою ... 1) Ти спробуєш порозумітися з нею ... 2) Ти ображаєшся і мстиш їй за це ...
Як ви зробите в такій ситуації: Ти не згоден з ким-небудь ... 1) Ти все-таки слухаєш його ... 2) Ти не даєш йому говорити ...
Який ти у школі? У класі вчитель вже запитав тебе… 1) Тобі хочеться відповісти ще, ти підскакуватимеш на місці, кажучи: «Запитайте мене…» 2) Ти даси іншим можливість відповісти….
Який ти будинок? Тобі не хочеться йти на прогулянку зі своїми рідними ... 1) Ти влаштовуєш істерику, щоб не йти гуляти ... 2) Ти йдеш з ними гуляти, щоб вони були задоволені ...
Толерантність - це здатність людини терпимо ставитися до тих, хто думає і чинить не так, як ти.
Толерантність – це повага до іншого!
А ЦІНУЙТЕ ЇХ!
Ви всі різні і в цьому ваша найбільша цінність! Ви всі різні хтось любить читати, хтось займатися спортом, хтось грає з собачкою, а хтось розводить квіти, але нам добре разом. Ти нам потрібний!
Планета толерантності Ви зрозуміли, що таке толерантність?
Планета толерантності Повага Доброта Співпереживання Дружба Розуміння Підтримка Терпимість
Планета толерантності Хлопці, я сподіваюся, що ви будете терпиміше ставитись один до одного. Будьте толерантними!
Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com
Підписи до слайдів:
День толерантності
Що таке толерантність? Толерантність-це здатність без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних.
Символ толерантності У 1996 році Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день, присвячений терпимості.
Співчуття Повага Людської гідності Прийняття іншого таким, яким Він є Милосердя Співпраця, дух партнерства Терпимість до чужих думок Повага до прав інших Прощення Толерантність
Люди різняться За зовнішнім виглядом За становищем За мовленням За поведінкою За цінностями
>. У Росії її живе понад 140 млн. людина, понад 180 народів. Процвітання Росії залежить від єдності цих народів.
Особистість Толерантна Доброзичливість Повага думки інших Розуміння та прийняття Інтолерантна Нерозуміння Ігнорування Егоїзм Нетерпимість Цинізм Байдужість
Урок толерантності 1.До якої людини ви себе відносите? Чому? 2. Ваш класний колектив, який він? 3.Модель толерантного учня?
Модель толерантного учня школи 55 ОСОБИСТІСТЬ людина Учень, який має терпимість, прагне освоєння соціально-культурних і моральних норм поведінки, прагне взаєморозуміння і діалогу.
Насамкінець мені хочеться сказати, що клас – це маленька сім'я. І хочеться, щоб у цій родині завжди панували доброта, повага, порозуміння, не було б ні лайки, ні сварок.
За темою: методичні розробки, презентації та конспекти
Позакласний захід щодо формування установок толерантної свідомості у дітей молодшого шкільного віку: взаємозв'язок толерантності з вибором професій.
Сучасні діти майже нічого не знають про професії людей, більшість учнів не знають навіть про професії своїх батьків або про рід їхньої трудової діяльності. Діти не замислюються над тим, як складний...
В останні десятиліття поняття «толерантність» стало міжнародним терміном, найважливішим ключовим словом у проблематиці світу, а 16 листопада оголошено Міжнародним днем толерантності завдяки зусиллям...
Урок милосердя та толерантності у 2 класі на тему: «Про доброту та толерантність». Цілі: Познайомити учнів з поняттям “толерантність”, його походженням, значенням та актуальністю його формування.