День космонавтики у початковій школіз презентацією
Цілі:1. Організувати діяльність учнів для ознайомлення із весняним календарним святом 12 квітня – “День космонавтики”.
2. Розширити уявлення учнів про перші кроки у космосі.
3. Сприяти розвитку усного мовлення, мислення та уяви, сприяти розвитку фантазії.
4. Виховувати дисципліну та взаємоповагу, почуття патріотизму та любов до рідної природи, сприяти формуванню екологічного виховання.
Обладнання:презентація
Хід заходу
1. Організаційний моментПродзвенів і змовк дзвінок
Усіх зібрав нас на урок.
- Хлопці, яка пора року настає? (Весна)
- А що ж змінюється з приходом весни у природі?
- Як стало світити сонце? (Яскравіше)
– Яке стало небо? (Блакитне)
– Що відбувається зі снігом? (Тане)
- Чи збільшився день порівняно із зимовим днем? (Так)
- А що ж сталося у живій природі? (Природа оживає, прокидається)
2. Введення у тему
- Хлопці, а який зараз місяць? (Квітень)
- А яке квітневе свято наближається? Ви не знаєте? Тоді я вам підкажу.
(Слайд №2)
- 12 квітня 1961 рік – цього дня вперше у космосі побувала людина – Юрій Олексійович Гагарін, і тому навесні наша країна відзначає ще одне свято – ДЕНЬ КОСМОНАВТИКИ!
(Слайд №3)
- Народився Ю. А. Гагарін 9 березня 1934 року в місті Гжатську Смоленської області (нині м. Гагарін). 12 квітня 1961 року виконав перший у світі космічний політ на кораблі-супутнику «Схід»: облетів земну кулю за 1 годину 48 хвилин і благополучно повернувся на Землю.
Сто вісім хвилин перебування людини в космосі вразили світ. Батьківщина чекала на нього. Чекали на нього і рідні: дружина, дві маленькі доньки, яким було всього – однієї 2 роки, а другий 1 місяць. Також чекали Гагаріна – батьки, брати та сестра.
…Наче казковий герой, спустився він на землю. Місцем приземлення стали великі угіддя колгоспу, неподалік села Смілівка, Саратовської області. Гагарін побачив жінку з дівчинкою. Незвичайний вид космонавта в яскраво-жовтогарячому скафандрі трохи їх лякав.
(Слайд №4)
-«Свої, товариші, свої!» – крикнув їм Гагарін. А за кілька хвилин до Юрія підбігли трактористи та комбайнери. Його обіймали та цілували.
(Слайд №5)
- Хлопці, Ю.А.Гагарін – це єдиний космонавт, який побував у космосі. Після нього літали та літають багато інших космонавтів. У космос, крім чоловіків, літали й жінки. Перша жінка-космонавт – Валентина Терешкова.
(Слайд №6)
- До того, як Гагарін Ю.А. полетів у космос, було відправлено собаки. І першою була Лайка.
(Слайд №7)
- Потім полетіли собаки – Білка та Стрілка.
(Слайд №8)
Фізкультхвилинка - офтальмотренажер
(Слайд №9)
- Хлопці, наше заняття незвичайне, сьогодні ми також побуваємо у космосі. Але для початку нам потрібно знати, хто ж такий космонавт? Як ви думаєте?
(Людина, яка працює у космосі)
- Як ви вважаєте, чи кожен може стати космонавтом?
- А яким має бути справжній космонавт? Що має вміти справжній космонавт?
- Яка має бути дисципліна? (Відповіді дітей)
- Звичайно ж, хлопці, не кожна людина може стати космонавтом. У справжнього космонавта має бути міцне здоров'я, а найголовніше він має бути витривалим, адже, перш ніж полетіти в космос, потрібно пройти дуже складні тренування.
(Слайд №10)
А також у космосі космонавти перебувають у невагомості, а це витримати зможе не кожен, це дуже важко. Він має бути уважним, виконувати все правильно, багато знати, добре вчитися, читати багато про космос, тренувати пам'ять.
- А ось що б вирушити в подорож ви повинні підкорятися всім вище перерахованим правилам "Справжнього космонавта", а найголовніше ви повинні бути уважними!
- А щоб відправитися в космос нам потрібна... (Діти розгадують ребус)
(Слайд №11)
- Правильно, ракета.
– Ми з вами знаємо, на чому летимо у космос.
- А тепер нам залишилося дізнатися, як же харчуватимемося в космосі, і що нам доведеться одягати.
- Космонавт не повинен губитися у складній обстановці і завжди має бути готовим вийти та зорієнтуватися у будь-якій аварійній ситуації.
- Хлопці, хто з вас знає, як називається одяг, який одягає космонавт?
- Правильно, цей одяг називається - скафандр.
(Слайд №12)
Він рятує та захищає від пожежі та різних пошкоджень. Звичайно, в ньому не дуже зручно, він стискує рухи, але це безпечно. Скафандр має власну систему подачі повітря. Якщо до нього підключити автономну систему дихання, людина може виходити у відкритий космос. Ця система знаходиться у ранці. Надягають його за спину, як і ваші портфелі, тільки важить такий ранець близько сорока кілограмів. Але за невагомості ця вага зовсім не відчувається.
У космосі немає повітря, там дуже низький тиск, і космонавтам треба знати, як працювати у скафандрі за цих умов. На землі розряджене повітря можна створити в барокамерах - це пристрій у вигляді величезного циліндра, з якого викачують повітря та створюють тиск, як на висоті 60 кілометрів. Працювати на цій висоті так само небезпечно, як і в космосі.
- Хлопці, у космосі треба вміти та правильно їсти! Адже там невагомість. Якщо жуватимеш, не закриваючи рота, або розмовлятимеш при цьому, то крихти хліба, каша відразу ж вилетять у тебе з рота, і плаватимуть прямо перед твоїм носом. Якщо якась крихта, літаючи в невагомості, потрапляє в дихальне горло, може статися біда.
(Слайд №13)
- Ось і все, ми з вами готові до польоту! Всі вже зайняли свої місця, сіли рівно, руки поклали на коліна, заплющили очі, приготувалися до польоту.
(Слайд № 14) (Заставка – синій фон)
- 5-4-3-2-1-0 ПУСК!
- Розплющте очі, озирніться навколо, уявіть, ми з вами на іншій планеті.
(Слайд № 14) (За клацанням миші з'являється "Планета")
- Вона нежива, нам необхідно зародити тут життя. А що ми для цього зробимо? Найголовніше нам потрібен…? (Повітря)
- А що ж...? (Вода, родючий ґрунт, фруктові сади, ліси, поля…)
- А навіщо сіяти жито, пшеницю?
- А чи потрібні нам тварини та птахи, комахи?
- А найголовніше, наша планета буде чистою. Тому ми назвемо її Чистота.
(Слайд № 14) (За клацанням миші з'являється назва планети)
(Заздалегідь підготовлені учні читають вірш)
Все-все, все у світі одне одному потрібні,
І мошки не менше потрібні, ніж слони.
Не можна обійтися і без чудових безглуздих,
І навіть без хижаків злих та лютих.
Потрібні всі на світі, потрібні всі підряд,
Хтось робить мед, і хтось робить отруту.
Погані справи у кішки без мишки,
У мишки без кішки не краще справи.
Так! Якщо ми з кимось не дуже дружні,
Ми таки дуже один одному потрібні.
А якщо нам хтось зайвим здасться,
Це, звичайно, помилкою виявиться.
Вчитель: Все-все, все у світі одне одному потрібні,
І це ви, діти, повинні запам'ятати.
- А зараз, хлопці, ми з вами вирушимо в подорож Галактикою.
(Слайд №15)
(Слайди № 16-33)
(Під музику слайди з фотографіями космосу автоматично змінюються. На тлі музики вчитель читає вірш)
Людей завжди манили дали,
Їх завжди океани звали.
І космос жив не поспішаючи,
Він був загадковий і страшний. (А. Семенов)
Перегляд слайдів
- Ось і все, наша подорож Галактикою добігла кінця, нам пора повертатися.
(Слайди №34)
– Тепер ми з вами на нашій планеті, планеті Земля.
- Після свого першого польоту до космосу Юрій Олексійович Гагарін звернувся до людей із такими словами…
(Слайд №35)
- «Облетів Землю в кораблі-супутнику, я побачив як прекрасна наша планета. Люди, зберігатимемо і примножуватимемо цю красу, а не руйнуватимемо її!»
3. Розгадування кросворду
- А зараз я пропоную вам кросворд.
(Слайд №36-43)
1. Небесне тіло, вночі видиме як крапка, що світиться. (Зірка)
2. Небесне світило– розпечене полум'яне тіло кулястої форми, навколо якого обертається Земля та інші планети. (Сонце)
3. Небесне тіло, що рухається навколо Сонця і світиться його відбитим світлом. (Планета)
4. Червона планета. (Марс)
5. Найменша планета. (Плутон)
6. Небесне тіло, супутник Землі. (Місяць)
7. Всесвіт, світ чи світ зірок та галактик. (Космос)
– Прочитайте, хлопці, ключове слово. (Астроном)
- Хто ж такий АСТРОН?
(Слайд №44)
Астроном - вчений, що вивчає космічні тіла.
4. Підсумок заняття
- Хлопці, ось і підійшла наша подорож до кінця! Ви всі сьогодні дуже добре попрацювали!
- Давайте пригадаємо, яке весняне свято до нас наближається?
- А як звали людину, яка першою побувала в космосі?
- Що ви ще запам'ятали з нашої подорожі?
- Що вам найбільше сподобалося?
- Дякую вам за роботу!
(Слайд №45)
Весна багата на чудові свята, але один з них особливо дорогий серцю росіян. Це День космонавтики, який святкується вже понад п'ятдесят років. Традиційно в школах проводиться класний годинник, приурочений до цього дня. Залежно від віку учнів вибирається форма проведення, та формулюються певні завдання.
Основні цілі та завдання класної години
Вибираючи мету проведення класної години необхідно орієнтуватися на вік учнів, педагогічну обґрунтованість проведення заходу та бажаний результат. Якщо мова йдепро класну годину для початкової школи (3-5 клас), цільможе звучати так: створення умов для збагачення знань учнів історії свята «День космонавтики».
У такому разі цю мету реалізовуватимуть такі завдання:
- Ознайомити учнів із історією виникнення свята.
- Розвинути пізнавальну активність учнів, спонукати подальший інтерес до вивчення події.
- Виховати патріотичні почуття.
Для учнів старших класів відповідно вибирати найбільш локальні цілі, наприклад, що мають краєзнавчу спрямованість.
Історична довідка
Класна година на тему «День космонавтики» має містити обов'язковий блок історичних подій. Головне, що мають дізнатися діти — це подія, що сталася 12 квітня 1961 року. Перша людина полетіла до космосу. То був громадянин нашої Батьківщини — Юрій Олексійович Гагарін. Свій політ тривалістю 108 хвилин він здійснив на космічному кораблі «Схід-1».
Через рік, 9 квітня 1962 року на пропозицію Германа Титова, другого російського космонавта, свято День космонавтики було затверджено Президією Верховної Ради СРСР.
До речі, Герман Титов був другою радянською людиною, яка підкорила космос, і досі залишається наймолодшим космонавтом, який побував на земній орбіті.
На 2014 рік у космосі побувало 558 людей, 56 із них жінки. Першою жінкою у космосі також була наша співвітчизниця Валентина Терешкова. Свій політ вона здійснила 16 червня 1963 на космічному кораблі «Схід-6».
Класна година про космонавтику – можливість прищепити школярам почуття патріотизму та гордості за свій народ. Адже й першими людьми, котрі вийшли у відкритий космос, стали наші співвітчизники. Олексій Леонов зробив це 18 березня 1965 року. Світлана Савицька здійснила свій подвиг 25 липня 1984 року.
Зі старшокласниками необхідно обговорити всю тяжкість та небезпеку цієї професії. Оскільки за весь час польотів у космос загинуло 22 космонавти, 5 з яких були громадянами нашої країни. Героїзм і доблесть цих людей викликає повагу та захоплення, а завданням педагога буде прищепити ці почуття учням.
Наповнення класної години та оформлення кабінету
Щоб захід не став нудним переліком фактів, необхідно наповнити його розважально-пізнавальним компонентом.
Педагогу потрібно підібрати відповідний на тему космонавтики епіграф і винести його на дошку. Сюди чудово підійдуть висловлювання К.Е. Ціолковського, основоположника теоретичної космонавтики.
- "Неможливе сьогодні стане можливим завтра".
- « Всі наші знання, минуле, сьогодення та майбутнє ніщо в порівнянні з тим, що ми ніколи не знатимемо».
- «Не може бути, щоб не було десь матерії, часу та простору. Вони нескінченні, безперервні і вічні. Так само не може бути, щоб не було десь життя. Вона теж вічна, безперервна і всюдисуща ... »
Можна використовувати відому фразу, сказану Ю.А. Гагаріним після приземлення.
Розробка позакласного заходу- трудомістка задача, тому можна безкоштовно завантажити вже готову роботуз сайту та займатися безпосередньо підготовкою класної години.
Книги про космос
У кабінеті варто зробити невелику книжкову виставку із книжок як художніх, так і наукових. Енциклопедії та атласи відкрити на яскравих сторінках, що запам'ятовуються. Можна використовувати такі книги:
- Галина Желєзняк «Космонавтика. Відкриття Всесвіту».
- Марк Гарлік "Ілюстрований атлас Всесвіту".
- Планети: навігатор для юних та сміливих.
Запропонувати учням ознайомитись з художньою літературоюпро космонавтику та пригоди в космосі. Наприклад:
- К. Буличов «Пригоди Аліси»;
- А. Іванова, В. Мерзленко «Незвичайні пригоди Петі в космосі» та ін.
Доречним буде повісити в класі портрети перших космонавтів, зіркову карту, зображення космічних кораблів.
Весь захід краще проводити на тлі музики, легкої та ненав'язливої. Коли учні промовляють матеріал, гучність варто зменшувати.
Незайвим буде використання коротких фрагментів із документальних фільмів ВПС про космонавтику, показати хроніки першого польоту Ю.А. Гагаріна.
Вибір форми класної години для День космонавтики багато в чому залежить від вікової категорії учнів. Найпростіше скомбінувати в одну кілька форм, тоді захід вийде насиченим і залишиться в пам'яті учнів.
Для класної години початкової школи гармонійніше використовувати форму лекції, суміщену зі змагальною формою. Провести невелику вікторину про космос, поставити загадки на тему космонавтики.
Можливі теми класного годинника, присвяченого Дню космонавтики
Для 1 - 5 класів початкової школи краще вибирати прості та зрозумілі теми. Наприклад:
- "Вперед, до зірок!"
- Що таке космонавтика?
- Хто він, перший космонавт?
- «Шлях у космос»
Для учнів старшої школи підійдуть такі теми:
- «Підготовка людини до польоту в космос»
- «Таємниці зоряного неба»
- «Героїчна професія – космонавт»
- "Перспектива подальшого освоєння космосу"
Під час створення презентації до Дня космонавтики необхідно виконати кілька умов:
- стислість;
- інформативність;
- пізнавальність;
- грамотність;
- наявність візуалізованого ряду.
Для створення презентацій можна використати . Це значно спростить підготовку вчителя до класної години.
Для успішного завершення класної години треба провести рефлексію. Це може бути виражено у формі таблиці, яку заповнюють учні, у формі опитування, у формі таємного голосування та ін. Після обробки результатів стане зрозуміло, чи правильно було поставлено початкові цілі та на скільки відсотків реалізовано завдання класної години до Дня космонавтики.
Презентація класної години на день Космонавтики. Ціль: формування уявлення про космос, ознайомити учнів з наукою астрономією, з професією космонавта. дати учням уявлення про те, що таке космічний корабель, орбітальна станція, Всесвіт, галактика, невагомість, відкритий космос, апарат, що спускається; розширити їх уявлення про зірки, планети; ознайомити дітей із біографією першого космонавта – Ю.Гагаріна; історією освоєння космосу; виховувати прагнення завжди досягати поставленої мети, бути самостійними, розвивати прийоми аналізу, синтезу, порівняння, зорову пам'ять, уяву; вчити дітей вдумливо та уважно слухати.
Ще з давніх-давен люди стали думати над питаннями: «Що таке космос? Якщо життя на інших планетах, крім планети Земля?» І тоді вчені та конструктори створили перший космічний корабель «Схід». Космічний корабель – складна технічна система. І перш ніж посадити в нього людину, техніку треба перевірити.
Перш ніж людина полетіла до космосу, там побували тварини. Першим у космос відправився собака Лайка. Тоді люди ще дуже мало знали про космос, а космічні апарати ще не вміли повертати з орбіти. Тому Лайка назавжди залишилася у космічному просторі.
Після вдалого польоту в космос тварин стала відкритою дорога людині до зір. Через 8 місяців на такому ж космічному кораблі, на якому літали собаки Білка та Стрілка, до космосу вирушив і чоловік. 12 квітня 1961 року о 6:07 з космодрому Байконур стартувала ракета-носій "Схід«. Вперше у світі космічний корабель з людиною на борту увірвався до просторів Всесвіту.
Вже понад 30 років усі космонавти готуючись до польоту, до невагомості, тренуються в так званій "літаючій лабораторії". Це основний тренажер для відпрацювання навичок роботи без притягнення до Землі.
Як живуть космонавти у ракеті? У космосі немає повітря, щоб дихати, там немає води, тим паче там немає їжі. Все це завантажується в космічний корабель землі і потім витрачається в польоті. У космосі нічого немає, крім порожнечі та сонячного світла. Саме світло живить космічний корабель через сонячні батареї.
На кораблі, всі предмети, зокрема тварини, перебувають у стані невагомості. На землі всі предмети мають вагу, вони притягуються до земної поверхні. У космосі цього нема. Усередині космічного корабля всі предмети закріплені на спеціальних утримувачах. Інакше б вони літали.
Зоряне небо
Планети Сонячної системи
Венера Марс Земля Місяць Сатурн Юпітер Уран Сонце Меркурій Плутон Нептун
С.П. Корольов Сергій Павлович Корольов - учений, який працював у галузі ракетної та ракетно-космічної техніки. С.П. Корольов - видатний конструктор. Він є батьком вітчизняної ракетно-космічної техніки, що забезпечила стратегічний паритет і зробила нашу державу передовою ракетно-космічною державою.
Хто перший полетів у Космос? Першою полетів у космос собака Лайка. Вона провела кілька днів на борту штучного супутника, але її не змогли повернути на Землю. У серпні 1960 року в космічну подорож вирушили собаки Білка та Стрілка. На кораблі були також миші, комахи та насіння. Після польоту тварини повернулися на рідну планету і почувалися чудово. Собаки-космонавти: Зірочка, Чернушка, Стрілка та Білка (фото 1961 р.).
12 квітня 1961 року, на кораблі «Схід» вирушив у відкритий космос Юрій Гагарін, ставши космічним першопрохідцем для всього людства. 108 хвилин, проведені ним у космосі, відкрили дорогу іншим дослідникам космічного простору. За короткий термін з моменту першого польоту в космос людина відвідала Місяць, досліджувала майже всі планети Сонячної системи, але той перший політ був найважчим і найнебезпечнішим. Впевненість та оптимізм, прагнення підкорення космосу подолали всі перепони. Звертаючись до всіх жителів Землі, перед стартом 12 квітня 1961 року Юрій Олексійович сказав: "Дорогі друзі, близькі та незнайомі, співвітчизники, люди всіх країн і континентів! Через кілька хвилин могутній космічний корабель віднесе мене в далекі простори Всесвіту. Перший виток навколо Землі косм корабля з людиною на борту був заслугою багатьох і багатьох людей і насамперед генерального конструктора космічних кораблів Сергія Павловича Корольова.
Юрій Гагарін
Підготовка космонавтів
Перший вихід людини у відкритий Космос 8-19 березня 1965 року Олексій Архипович Леонов разом із П.І. Бєляєвим здійснив політ на КК "Схід-2" як другий пілот. 18.03.1965 р. Леонов вперше вийшов у космічний простір, пішов від КК на відстань 5 м і провів у відкритому космосі поза шлюзовою камерою 12 хв. 9 с.
Перша жінка-космонавт Валентина Терешкова 16–19 червня 1963 року здійснила космічний політ як пілот космічного корабля «Схід-6» тривалістю 2 доби 23 години. То був перший у світі політ жінки-космонавта.
Ракети злітають у Космос.
МКС – Міжнародна космічна станція Міжнародна космічна станція є найбільшим космічним об'єктом серед усіх, які були зроблені руками людини. Якщо вписати станцію прямокутник, то цей прямокутник буде перевищувати площу футбольного поля. Хоча, звичайно, лише невелика частина цього прямокутника буде заповнена відсіками, де живуть люди. Станція настільки величезна, що її неможливо було запустити до космосу цілком за один раз.
Космодром Байконур імені С.П. Корольова
Управління стикуванням російського транспортного пілотованого корабля "Союз ТМА-12" із Міжнародною космічною станцією.
Вихід у відкритий космос у наш час.
Ми живемо на планеті Земля. ЗЕМЛЯ, третя від Сонця, велика планета Сонячної системи. Площа Землі 510,073 млн. км2, у тому числі приблизно 70,8% посідає Світовий океан. Суша становить відповідно 29,2% і утворює шість материків та острови. Гори займають понад 1/3 поверхні суші. Пустелі покривають близько 20% поверхні суші, савани та рідкісного лісу – близько 20%, лісу – близько 30%, льодовики – понад 10%. Значна частина північних територій є вічною мерзлотою. Велика наша земля. Різноманітна її природа, незліченні багатства її надр. І водночас величезна Земля - лише з планет, що обертаються навколо Сонця. Сонце в порівнянні з Землею - гігантська розпечена куля. Наша планета Земля досі не повністю вивчена. Що чекає на Землю в майбутньому? На це питання можна відповісти лише з великим ступенем невизначеності, абстрагуючись як від можливого зовнішнього, космічного впливу, так і діяльності людства, що перетворює навколишнє середовище, причому не завжди на краще.
Ось така наша планета – Земля.
Бережи нашу планету Земля. Ти можеш здивуватися, Дізнавшись, Земля наш спільний будинок! Живуть у ній звірі, птахи, І ми з тобою живемо. Земля – наш будинок величезний, У ній багато поверхів Для мешканців підводних І для лісових вужів. Для всіх квартир вистачило: Для буйволів та кіз, Для сов та крокодилів Для зайців та бабок. Земля – наш будинок величезний, І нехай споруджений Він не з бетонних плит, Але суть зовсім не в тому. А в тому, що ми сусіди, І ми повинні зберегти Оленів та ведмедів. Про це наша мова! Бережи свою планету! Є одна планета-садок. У цьому космосі холодному Лише тут ліси шумлять, Птахів скликаючи перелітних. І бабки тільки тут У річку дивляться здивовано. Бережи свою планету - Адже інший у світі немає!
Класна година "День космонавтики" розрахована на її проведення у класах від 5 до 11 включно або для загальношкільного заходу. Презентація та сценарій класної години "День космонавтики" передбачають залучення в якості ведучих від 1(тоді це вчитель) до 6 осіб (1 людина починає і закінчує презентацію та роздає призи, 4 людини промовляють текст, 1 людина, так званий технічний директор, управляє при необхідності зміною слайдів, якщо це не робиться автоматично (жирно виділені курсивом слова в тексті сценарію є сигналом для зміни слайдів).
Сюжет презентації: 1 коротка історіярозвитку ідеї польоту у космос. 2 Перший політ людини в космос, передбачений показ фрагмента фільму про Гагаріна. 3 Перші радянські космонавти. 4 Вікторина – загадки. 5 Перша висадка людей на Місяць, передбачений показ фрагменту фільму про Нейла Армстронга. 6 Дослідження Сонячної системи космічними апаратами. 7 Вікторина за змістом класної години.
Музичний супровід: 1. Радянські пісні - "Знаєте, яким він хлопцем був" Пахмутової - Добронравова у виконанні Гуляєва, "Капітани міжпланетних кораблів", "14 хвилин до старту" у виконанні Г.Отса, музика Свиридова з фільму "Час, вперед" , "Я - Земля!" у виконанні Ольги Воронець. 2. Мелодії у виконанні групи Спейс – "Чарівний політ", "Зодіак", "Париж – Франція – транзит".
Завантажити:
Попередній перегляд:
Батанова М.Г. ДБОУ СОШНО №265
Класний час «День космонавтики»
№ еп. | Ведучий епізоду | Текст епізоду, дія епізоду | Кадр презент. | Музика | Публіка |
1застав. | 1 Час | Розсадивши. |
|||
Б……. | «Хлопці, ви знаєте, що 12 квітня вся наша країна відзначає День космонавтики. А хто знає, чому Всесвітній день космонавтики святкують саме 12 квітня? ……………………………………………………………………………………………… 52 роки тому, 12 квітня 1961 року, людина вийшла в космос – це, можливо, найвизначніша подія ХХ століття! Подія, яку чекалидовгі століття.» | 1 застав. | Відповідають |
||
2. | У……. | 2 « З давніх часів загадковий світ планет і зірок привертав до себе увагу людей, вабив їх своєю таємничістю та красою. Люди давно намагалися підкорити небо. Звичайно ж, ви знаєте легенду про Дедаля та його сина Ікара, легенду про те, як людина злетіла в небо. Це гарна історія із сумним кінцем. Але мрія у людей залишилася – злетіти над Землею,полетіти до Сонця.» | 2 през. | ||
Е……. | 3 «Дорогу в космос проклали праці російського вченого Костянтина Едуардовича Ціолковського, головне в яких – ракетаміжпланетних повідомлень. Успіхами в освоєнні космосу наша країна багато в чому зобов'язана головному конструктору, академікуСергію Павловичу Корольову. | 3 ін. 4 ін. | 3Сп.Зод 4Сп.Зод | ||
П……. | 4 «Ця пісня – «Капітани міжпланетних кораблів» – була написана за чотири роки до польоту космічного корабля «Схід» із людиною на борту. З яким нетерпінням чекали люди цього польоту! Першим космонавтом Землі став радянський льотчик Юрій Олексійович Гагарін, людина вражаючої мужності зі сліпучою усмішкою, яка зачарувала весь світ. Гагаріна визнано кумиром і символом ХХ століття, він став першим на вістряпрориву людства у космос.Відоме гагаринське «Поїхали!» пролунало у момент старту. Хто знає, чому у Гагаріна вирвалися саме ці слова?……………………………………………………………………………………… Як все це було? | 5 ін. 6 ін. | 5Капіт. | Відповідають |
|
Фільм Гагарін | 7пр | У філ. | |||
В……… | 6 «Слідом за Гагаріним у космос полетіли та інші радянські космонавти, їхні польотні завданняставали дедалі складніше. Валентині Володимирівні Терешковій, першій та єдиній жінці Землі, яка здійснила одиночний космічний політ, присвоєно титул «Найбільша жінка ХХ сторіччя». Олексій Архипович Леонов – перша людина, яка вийшла у відкритий космос у скафандрі. 12 хвилин і 9 секунд пробув він за бортом корабля і виявив виняткову мужність у позаштатній ситуації. » | 8 ін. 9 ін. | 8 Я-Зем. Куплет 9 Я-Зем. Приспів | ||
Е…….. Е…….. До…….. У…….. П…….. Е…….. | 7 «У космосі можна зустріти загадки та відгадати їх!Хто відгадає першим? Щоб око озброїти І зі зірками дружити, Чумацький шлях побачити щоб Потрібен потужний …………………………………………………………………. (Телескоп) Телескопом сотні років Вивчають життя планет. Нам розповість про все Розумний дядько ……………………………………………………………………… (Астроном) Астроном – він зірочить, Знає все протилежно! Тільки краще зірок видно У небі повна …………………………………………………………………. (Місяць) До Місяця не може птах Долетіти і прилунити, Зате вміє це Робити швидка ……………………………………………………………. (Ракета) У ракети є водій, Невагомість любитель. Англійською – «астронавт», А російською - ……………………………………………………………………….. (Космонавт) | 10 ін. 11 ін. 12 ін. 13 ін. 14 ін. 15 ін. 16 ін. 17 ін. 18 ін. 19 ін. | Участь Відповіді Відповіді Відповіді Відповіді Відповіді |
||
До…….. | 8 «Підкорення космосу тривало. 20 липня 1969 року американський космічний корабель «Аполлон-11» доставив на Місяць астронавтів Нейла Армстронга, Едвіна Олдріна таМайкла Коллінза. Модуль «Орел», що спускається, фотографував з орбітиКоллінз. Першим ступив на поверхню Місяця командир корабля Армстронг. Вимовлена ним фраза "Це один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства"облетіла весь світ. 2,5 години провели на Місяці Армстронг та Олдрін. На Землю передавалосятелевізійне зображення. » | 20 ін. 21 ін. 22 ін. 23 ін. | 20СпВолл 21СпВолл 22СпВолл 23СпВолл | ||
Фільм Нейл Армстронг | 24 ін. | У філ. | |||
Е…….. | 10 «Слідом за Місяцем почалося дослідження Сонячної системи. Хлопці, а ви знаєте, скільки планет у Сонячній системі? ……………………………………………………………………………………. Назвіть планети, що обертаються навколо Сонця разом із Землею! …………………………………………………………………………………………… Ускладнимо питання: перерахуйте планети в міру віддалення від Сонця! – приз за правильну відповідь!» …………………………………………………………………………………………. | 25 през. | Відповіді Відповіді Відповіді |
||
У……. | 11 «Далекі планети Сонячної системи досліджували автоматичні космічні станції, ми побачили чужі світи з близької відстані, дізналися фантастично багатонового та дивовижного.» | 26ін. 27 ін. 28 ін. | 26СпПар 27СпПар 28СпПар | ||
До…….. П……… Е…….. В……… П……… К………. | 12«А тепер спробуємо відповісти на запитання вікторини. За правильні відповідіпокладаються призи. » Вікторина: 1. Хто ж вигадав ракету, за допомогою якої можна було піднятися в космос?.................................. .............. (К.Е.Ціолковський, С.П.Корольов) 2. 12 квітня 1961 року – день польоту першого у світі космонавта. Хто він?............................................... ........... (Ю.А.Гагарін) 3. Як називався корабель, на якому Юрій Гагарін полетів у космос? ............................ (Корабль "Схід") 4. Назвіть першу російську жінку-космонавта………… (Валентина Терешкова) 5. Хто першим вийшов у відкритий космос?........................ (Олексій Леонов) 6.Яка планета Сонячної системи найбільша?....... (Юпітер) «Молодці, хлопці, впоралися !» | 29 през. | 29СпПар | Участь Відповіді Відповіді Відповіді Відповіді Відповіді Відповіді |
|
П…….. | 13 «Я хочу процитувати слова Гагаріна: «Облетівши Землю в кораблі-супутнику, я побачив, якою прекрасною є наша планета. Люди, зберігатимемо і примножуватимемо цю красу, а не руйнуватимемо її» Давайте виконуватимемо завіт першого льотчика-космонавта!» | 30през. | |||
Б…….. | 14 «Наш класна годиназакінчено. Дякуємо всім учасникам!До побачення! До нових зустрічей!" | 31 застав | 31 14хв | Виходять |
Щоб око озброїти і зі зірками дружити, Чумацький шлях побачити, щоб потрібен сильний…
Телескопом сотні років вивчають життя планет. Нам розповість про все Розумний дядько...
Астроном - він звездочет, Знає все напереказ! Тільки краще зірок видно У небі повна...
До Місяця не може птах Долетіти і прилунитись, Але зате вміє це Робити швидка…
У ракети є водій, Невагомість любитель. Англійською – «астронавт», А російською -...
Спускний апарат «Орел» Майкл Коллінз пілотував орбітальний модуль
Нейл "Це один маленький крок для людини, Але гігантський стрибок для всього людства" Нейл Армстронг Першим ступив на поверхню Місяця
Нейл Армстронг та Едвін Олдрін провели на поверхні Місяця 2,5 години.
На поверхню цих планет ракета може сісти: Меркурій, Венера, Марс
Планети-гіганти Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун
Ці небесні тіла могли б пролетіти повз Землю: астероїд Гаспра і комета Галлея
ВіктВікторина таВоріна ВІКТОРИНА
День космонавтики